Рівне Київ

Важливі компоненти у складі косметики. Як правильно підібрати косметику?

Розділи: Дерматологія, Косметологія

Як правильно підібрати косметику?

Вибір косметики — дуже відповідальна справа! Бо від цього залежить рівень догляду за шкірою, волоссям, їх стан здоров’я та вигляд. Тому ми зібрали всі важливі компоненти, які потрібні для догляду за шкірою обличчя. Тепер варто читати склад своїх косметичних баночок, і звіряти, чи є необхідний компонент.

AHA-кислоти — це фруктові кислоти, для яких притаманні такі ефекти як відлущування ороговілих клітин шкіри, сприяння відновленню епідермісу, нормалізація функцій сальних залоз, здатність висвітлювати шкіру, звуження пор і справляння протизапальної дії.

До групи AHA—кислот належать: гліколева кислота, мигдальна, молочна, лимонна, яблучна. Проте кожна з перелічених кислот може й мати специфічний вплив на шкіру, приміром, молочна кислота в низьких концентраціях зволожує її.

Для домашнього догляду випускають засоби з pH 3,5 — 4 та концентрацією кислот не більше 10%. Із засобами, в яких pH нижчий за 3,5 і в яких вищий уміст кислот — 20, 30, 50, 70%, працюють тільки професійні косметологи.

BHA—кислоти — це саліцилова кислота, яка сприяє відлущуванню мертвих клітин, володіє антисептичною дією, зменшує жирність шкіри й запалення, та знищує плями постакне, гарно очищає пори.

Алое — цей компонент в косметиці володіє такими властивостями, як зволоження, охолодження, заспокоєння, заживлення, протизапальна дія, чудово підходить для чутливої шкіри.

Альфа-ліпоєва кислота — чудовий антиоксидант, запобігає процесу глікації — склеюванню волокон колагену з молекулами глюкози, що в свою чергу запобігає передчасному старінню.

Вітамін В3 — стимулює синтез колагену й епідермальних ліпідів, регулює роботу сальних залоз, зменшує гіперпігментацію.

Вітамін С (аскорбінова кислота) — стимулює синтез колагену й таким чином підвищує тонус і пружність шкіри. Зміцнює стінки судин і капілярів, справляє освітлювальний вплив. Крім того, поліпшує стан шкіри, схильної до акне, і є прекрасним антиоксидантом.

Проте варто зазначити, що аскорбінова кислота дуже нестійка та легко руйнується під дією світла й зовнішніх чинників, тому в косметиці використовуються стабільні формули вітаміну С.

Вітамін Е — дієвий антиоксидант, який захищає шкіру від шкідливого впливу сонячного проміння та уповільнює старіння. Цей компонент називають ще вітаміном молодості.

Гіалуронова кислота — це полісахарид, одна молекула якого здатна притягувати й утримувати значну кількість молекул води. Гіалуронова кислота виробляється в нашому організмі та є природним зволожувачем, а коли її синтез пригнічується, то це призводить до втрати тонусу шкіри.

Гліцерин 
— компонент в косметиці, який працює, немов, губка — притягує вологу з повітря та зволожує шкіру.

Каолін — аскорбує надлишки шкірного сала, добре очищає і звужує пори, діє як антисептик.

Мінеральна олія — утворює на поверхні води захисну плівку, що сприяє утриманню вологи.

Пептиди — це природні або синтетичні сполуки, що є короткими ланцюжками білків. Пептиди найчастіше застосовуються в косметиці для вікової шкіри та позначаються у складі словом “peptide”.

Пребіотики
 — це компоненти в косметиці, які сприяють нормалізації мікрофлори шкіри й поліпшення її стану. Косметика з пребіотиками призначається передовсім для людей з акне, розацеа, з чутливою шкірою.

Натуральні олійки — сюди відноситься олія авокадо, олія з виноградних кісточок, мигдальна, олія ши, персикових кісточок тощо. Завдяки своїм властивостям ці олійки пом’якшують шкіру, посилюють епідермальний бар’єр, живлять та зволожують.

Ферменти — компоненти в косметиці, які сприяють очищенню ороговілих клітин, роблять шкіру рівною і гладенькою. Найчастіше їх застосовують для косметичних пілінгів.

У звичайних магазинах, зазвичай, косметика більш широкого вжитку, вона не враховує Ваші індивідуальні особливості та потреби шкіри. Ось, чому професійна косметика, зазвичай, дорожче вартує — вона спеціально підібрана для Вас. І вона значно ефективніша!
Придбати її можна в спеціалізованих косметичних салонах, також в нашій клініці Alpha Cell.

Опубліковано: 12.04.2021