Пігментні плями: причини виникнення та лікування

Чому виникають пігментні плями? Які засоби використовувати проти пігментації? Сонцезахисний крем SPF 20, пілінги, сироватки з вітамінами та інші секрети ефективної косметології.
Усунення пігментних плям - одне з найскладніших завдань у косметології. У цьому варто запастися терпінням, та побороти їх теж можливо!

Передовсім потрібно усунути причину гіперпігментації. До основних причин виникнення пігментних плям можна віднести надмірний вплив сонячного проміння, порушення в роботі печінки, гормональний дисбаланс, косметологічні процедури, що травмують шкіру.
Увага! Поки Ви не усунете причину виникнення пігментних плям, боротися з порушенням пігментації малоефективно. У більшості випадків потрібне обстеження та комплексний підхід.
Проте, інколи пігментні плями зникають самостійно: після вагітності чи після вживання гормональних контрацептивів.

Та, на жаль, у більшості випадків пігментація не зникає безслідно… З нею треба боротися:

  1. Підбір оптимального захисту. Дуже важливо правильно підібрати крем з хорошим захистом від ультрафіолету. Крем SPF — саме з такою позначкою потрібно обирати. Тільки тут, будь ласка, зверніть увагу і на ступінь захисту, бо це дуже важливо!
SPF — сонцезахисний чинник (sun protrction factor) показує у скільки разів зростає мінімальна еритемна зона в разі застосування цього крему.

Як працює крем SPF? Наприклад, без сонцезахисних кремів шкіра червоніє за 3 хв перебування на сонячному пляжі. А ось після застосування крему з SPF 20 цей період зростає до 60 хв. (3*20=60).

Є такі ступені захисту кремів:

  • SPF 20 — високий ступінь захисту (від 95% УФ);
  • SPF 30 — інтенсивний захист (від 97% УФ);
  • SPF 50 — максимальний захист (від 99% УФ).
Крім того, при виборі сонцезахисного крему варто звертати увагу, щоб продукт захищав від променів УФ типу А і типу В. Наприклад, на азійських сонцезахисних кремах Ви можете зустріти позначку РА - чинник захисту від променів типу А. Це можуть бути РА+, РА++ або РА++++.

РА++++ означає максимальний захист.

Якщо Ви не знаєте, який крем Вам підібрати для обличчя і що робити, щоб пігментація зникла, радимо звернутися до професійного косметолога в клініку Alpha Cell у м. Рівному.
2. Регулярно застосовувати пілінги для обличчя. Пілінги злущують ороговілі клітини шкіри, сприяють поступовому освітленню пігментних плям.

3. Включати в догляд засоби з компонентами для вибілювання. Сироватки, що містять вітамін С і вітамін В3 потрібно включити у раціон свого догляду проти пігментації.

Для висвітлення пігментних плям можна долучати до свого догляду ретиноїди, препарати з коєвою кислотою, з АНА-кислотами, з екстрактом шовковиці. Проте дані компоненти не такі вже й безневинні, їх не слід застосовувати впродовж тривалого часу (в середньому 2-3 місяці).

Окрім причини гіперпігментації має значення і глибина залягання пігменту, інтенсивність плям та інші тонкощі. Старі яскраво виявлені плями усунути значно складніше. У разі випадків необхідно вдаватися до професійних процедур - хімічних пілінгів або лазерних методик.

Увага, процедури для відбілювання не можна проводити в період сонячної активності, це може зашкодити Вашому здоров'ю та стану шкіри обличчя!

Як саме Вам підійти до вирішення проблеми з пігментацією підкаже професійний косметолог. Адже неправильне використання косметичних засобів може лише нашкодити. Тому, щоб відчути максимально ефективний результат варто звернутися до косметолога.


Записатися на консультацію в Alpha Cell можна за номером 0979839342
Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.