Рівне Київ

Які основні причини андрогенетичної алопеції?

Розділ: Волосся
Які основні причини андрогенетичної алопеції?

Андрогенетична алопеція — це стоншення і випадіння волосся, а надалі формування вогнищ облисіння в характерних зонах волосяної частини голови. Стан є андрогензалежним і формується в осіб із генетичною схильністю. Під впливом чоловічих статевих гормонів – андрогенів, волосяні фолікули чутливих зон поступово зменшуються в розмірах (мініатюризуються), волосся випадає.

У нормі андрогени виробляються й у організмі здорових жінок, але у меншій, ніж чоловіків, кількості.

Андрогенетична алопеція є найбільш поширеною формою випадіння волосся у чоловіків (приблизно 50%). АГА спостерігається у жінок віком від 40 років, значно збільшується після менопаузи і може вражати до 75% жінок віком від 65 років.

Процес розвивається роками, поступово охоплює все більше фолікулів і стає більш вираженим із віком.

Форми та ускладнення андрогенетичної алопеції

Випадіння волосся з типовим розподілом у чоловіків та жінок протікає по-різному та потребує різних підходів у лікуванні. З цим багато в чому пов’язане виділення двох форм – MPHL та FPHL.

Основні ознаки у чоловіків: зміщення лобової лінії росту назад та облисіння верхівки.

У жінок типовим є ураження лобової та тім’яної ділянок, лінія росту волосся зазвичай збережена, зміни не торкаються потиличної зони. Прогресування йде повільніше, ступінь тяжкості менше, ефективність терапії вища.

Останні дослідження показують зв’язок між випадінням волосся з типовим розподілом та ризиком серцево-судинних захворювань (інфаркт міокарда, інсульт), інсулінорезистентністю, цукровим діабетом, підвищенням артеріального тиску (метаболічний синдром), синдромом полікістозних яєчників. 

При пізньому початку терапії випадіння волосся може стати необоротним.

Причини виникнення андрогенетичної алопеції 

Чоловічі статеві гормони андрогени впливають на волосяні фолікули, що призводить до порушення їх нормальної функції та (як наслідок) випадіння волосся. У патогенезі захворювання відіграють роль:

  • підвищений рівень тестостерону (чоловічого статевого гормону) у крові. У жінок у патогенезі цієї алопеції беруть участь тестостерон та його попередники;
  • висока чутливість та щільність фолікулів шкіри до андрогенів;
  • високий рівень ферменту 5 альфа редуктази (фермент, який перетворює неактивні попередники тестостерону на тестостерон).

Найчастіше і в чоловіків, і в жінок захворювання протікає на тлі нормального вмісту андрогенів у крові.

Вирішальна роль андрогенів та генетичної сприйнятливості при андрогенетичній алопеції у чоловіків є загальновизнаною, але ступінь впливу цих факторів на FPHL у більшості жінок менш ясний. 

Симптоми андрогенетичної алопеції

Прояви захворювання такі:

  • поступовий початок;
  • підвищене випадіння волосся;
  • перетворення великого, товстого волосся на коротке, тонке, непігментоване пушкове волосся;
  • ділянки тотального облисіння як кінцевий результат.

Клінічна картина андрогенетичної алопеції у жінок характеризується порідінням волосся у лобово-тім’яній ділянці, нагадуючи облисіння, яке зустрічається у чоловіків. При цьому повного облисіння не настає, хоча з віком волосся стає менш пігментованим, тоншим і коротшим.

Андрогенетична алопеція у чоловіків може початися в юнацькому віці (13-14 років), поєднуватися з акне. Формується повне облисіння із збереженням волосся на невеликій ділянці між лобово-тім’яною та потиличною зонами. Іноді захворювання призводить до повного випадіння волосся на голові.

Лікування андрогенетичної алопеції у м Рівне 

Андрогенетична алопеція поширена, але не єдина причина випадіння волосся. Тому спочатку трихолог на консультації проводить діагностику проблеми, визначаючи вид алопеції. Лікар просить розповісти про перебіг захворювання. При необхідності призначає додаткові лабораторні аналізи або направляє на консультацію до ендокринолога, гінеколога.

Після консультації, проведення трихоскопії або ж отримання результатів аналізів, трихолог призначає індивідуальну схему лікування.

Опубліковано: 02.02.2023
Схожі послуги
0 / 0
Це вам може бути цікаво