На упаковці міцелярної води деяких виробників написано, що її нібито можна не змивати. При цьому дерматологи на консультації в один голос стверджують, що все ж таки це робити потрібно. Давайте розбиратися, що до чого. Міцели, що входять до складу такого продукту, є сполуками молекул поверхнево-активних речовин, що мають особливу структуру. Саме вони притягують до себе частинки забруднень, себуму, клітин, що відмерли, пов’язують їх і легко видаляють зі шкіри.
Дехто вважає, що міцелярна вода — найкращий засіб для очищення на всі випадки життя. З погляду практичності, мабуть, із цим можна погодитись. Але не варто забувати, що міцели – це ПАР (поверхнево-активні речовини). Тому їх краще змити. Якщо використовувати міцелярний засіб цілеспрямовано для демакіяжу, то після нього все одно треба вмиватися з гелем, пінкою або іншим звичним засобом для вмивання.
«По суті, міцелярна вода – високотехнологічний мильний розчин, – пояснює лікар-дерматолог Кащин Ілона. — І якщо його регулярно не змивати, то проникність шкіри з часом буде вищою. А це вже порушення її бар’єрної функції. Тому людям із чутливою шкірою, зі схильністю до алергії, розацеа, міцелярну воду краще змивати. Та й усім, чесно кажучи», – пояснює лікар. Тому що спочатку все буде добре, а через 3 місяці, коли ви забудете, що додали міцелярку у догляд і не змивали її, з’являться проблеми…
Ідеальна схема вечірнього очищення шкіри: