Шкірні хвороби, які можуть супроводжуватися появою гнійників та відкритих ран, є дуже небезпечними для життя людини. Інфекційне ураження завдає маси незручностей, а в запущених випадках може навіть позбавити людину працездатності. Йдеться про піодермію — захворювання, збудником якого найчастіше стають стафілококи та стрептококи. Виразність недуги полягає у гнійному ураженні шкіри, яке має тривалий період лікування. Захворювання найчастіше виникає у дітей, а також у людей, які працюють у галузі гірничодобувної промисловості, сільського господарства або пов’язані з частими перевезеннями пасажирів.
Захворювання може виникати на різних частинах тіла та з різною інтенсивністю. Перша ознака проявляється у вигляді гіперемії шкіри з невеликим гнійником у центрі. Виникає свербіж і болючі відчуття при дотику. При глибокому ураженні шкіри можуть з’явитися:
Разом із такими порушеннями шкірного покриву підвищується температура тіла, посилюється болючість утворень. Наприклад, піодермія у вигляді фурункула спочатку виступає у вигляді гнійничка, але згодом поглиблюється, червоніє, а гнійний вміст має ризик потрапити в кров і рознести інфекцію по всьому організму. Ураження в ділянці волосяних фолікулів, а також дерми, що характеризуються вкрай глибоким проникненням у шари, можуть мати такі симптоми:
Мікроби-збудники в нормі живуть на шкірі кожної людини, але це не означає, що у всіх може розвинутися піодермія. У випадках зниження імунітету, переохолодження або депресії вони починають себе проявляти. Це стафілококи, стрептококи, ентерококи, аеробні дифтероїди, синьогнійна паличка, дріжджові грибки та інші патогенні мікроорганізми. На тлі знижених захисних функцій шкіри вони активно розмножуються, залишаючи після себе продукти життєдіяльності – ферменти та екзотоксини, що спричиняє відповідну реакцію на шкірі. Причини, через які може розвинутися піодермія:
Дерматологи у Рівному відзначають, що недуга частіше розвивається у тих людей, у яких шкіра схильна до надмірного вироблення шкірного жиру. Порушення гормонального фону, а також прийом кортикостероїдів можуть призводити до виникнення хвороб, що є придатними для появи недуги.
Дерматолог займається виявленням, лікуванням та профілактикою всіляких шкірних хвороб. На прийомі він слухає скарги пацієнта, оглядає уражену ділянку шкіри. Для визначення причин виникнення недуги призначаються додаткові лабораторні аналізи. Залежно від типу захворювання, його місця локалізації та прогресування призначається відповідна терапія. Якщо вчасно звернутися за медичною допомогою, можна подолати хворобу без виникнення ускладнень та наслідків для здоров’я.