Рівне Київ

Підсумки проведеної перевірки новоутворень у клініці Alpha Cell

Розділи: Дерматологія, Новини
Підсумки проведеної перевірки новоутворень до Всесвітнього дня меланоми

Травень – це місяць обізнаності про МЕЛАНОМУ. Лікарями дерматологічної клініки у м Рівне була проведена безкоштовна діагностика новоутворень. Тиждень з 8 по 12 травня був дуже насиченим, дерматологи прийняли понад 100 людей з різноманітними утворами на шкірі.

У світі гостро й актуально постає питання про обстеження родимок, тому ініціатива наших лікарів щодо безкоштовної перевірки є цілком виправданою. 

Меланома – це злоякісне новоутворення, яке утворюється із клітин шкіри – меланоцитів. Це дуже підступна пухлина, яку не завжди можна побачити неозброєним оком на ранніх стадіях. Щоб цьому зарадити, існує чудовий метод діагностики – дерматоскопія, яка дозволяє розгледіти структуру та різні елементи новоутворення. 

Які новоутворення були виявлені?

Дерматологами були виявлені сотні пігментних і дермальних невусів, десятки бородавчастих невусів, десятки себорейних кератом, одиничні диспластичні невуси, галоневуси, десятки фібром і акрохордонів, сотні ангіом й судинних зірочок, декілька голубих невусів і невусів Шпіц. Також у декількох пацієнтів була запідозрена базальноклітинна карцинома на початковій стадії, атипові новоутворення з ознаками меланоми. Такі пацієнти були скеровані до онкологічних відділень для подальшого обстеження, включаючи патогістологічні дослідження. 

Рекомендації дерматологів щодо перевірки новоутворень 

  • Регулярний самоогляд: проводьте самостійний огляд шкіри щомісяця, шукаючи будь-які зміни, такі як нові родимки, плями, вузли або зміни розміру, форми та кольору існуючих родимок.
  • Звертайте увагу на високоризикові зони: пам’ятайте, що деякі частини тіла, такі як обличчя, шия, руки, ноги та спина, можуть бути більш схильними до розвитку новоутворень. Особливу увагу приділяйте цим ділянкам при самоогляді.
  • Захист від сонця: використовуйте широкоспектральний сонцезахисний крем з фактором захисту SPF 30 або вище, носіть захисний головний убір та уникайте перебування на сонці в піковий час з 10 до 16 години. Пам’ятайте, що ультрафіолетові промені можуть сприяти розвитку новоутворень.
  • Регулярні візити до дерматолога: заплануйте регулярні профілактичні огляди у дерматолога, особливо якщо у вас є фактори ризику, такі як сімейна історія новоутворень на шкірі, сонячні опіки в минулому або ви вже маєте підозрілі утворення.
  • Постійний моніторинг змін: якщо помітили будь-які зміни на шкірі, які викликають сумніви або занепокоєння, звертайтеся до дерматолога. Раннє виявлення та діагностика можуть зіграти важливу роль у лікуванні новоутворень. 
  • Обережність при взаємодії зі шкірою: уникайте травмування шкіри, включаючи надмірне тертя, подразнення та опіки. Будьте особливо обережні під час гоління, використання гарячих предметів або хімічних речовин, які можуть подразнити шкіру.

Запам’ятайте, що профілактика та своєчасне виявлення новоутворень на шкірі мають велике значення для збереження вашого здоров’я. Будьте уважними до своєї шкіри та дійте відповідно до рекомендацій фахівців.

Опубліковано: 23.05.2023
Схожі послуги
0 / 0