Рівне Київ

Дитяче пруриго (строфулюс): симптоми та лікування у м Рівне

Розділ: Дерматологія
Дитяче пруриго (строфулюс): симптоми та лікування у м Рівне

Дитяче пруриго (строфулюс, дитяча папульзна кропив’янка ) відноситься до нейроалергодерматозів. Воно характеризується сильним свербіжем, а також виникненням на шкірі вузликів. Така проблема статистично виникає у 1-2% пацієнтів, які звертаються на консультацію дерматолога у м Рівне. У розвитку захворювання в дитячому віці провокуючими факторами виступає сенсибілізація до харчових, лікарських, побутових алергенів, до укусів, а також порушення травлення (в тому числі вроджені ферментопатії), глистяні і паразитарні інвазії.

Захворювання починає розвиватися протягом першого року життя дитини, але найбільш виражені прояви захворювання спостерігаються у віці від 2 до 8 років.

Особливості дитячого захворювання

Спочатку з’являються уртикарний висип, в центрі яких на набряковому еритематозному тлі формуються щільні серопапули завбільшки від 2 мм до 10 мм. Бульозний елемент зникає через 6-12 годин. Внаслідок екскоріацій, папули інфільтруються, а на місці везикул утворюються геморагічні кірочки. В період висипань відзначаються інтенсивний свербіж, особливо ввечері і вночі, що призводить до порушень сну, дратівливості. Іноді відзначається короткочасне підвищення температури тіла до 37,5-38 ° С.

Лікування строфулюсу (дитячої почесухи) у м Рівне

Терапія почесухи вимагає планомірної лікувально-профілактичної допомоги. Тактика лікування передбачає комплексне обстеження з метою виключення вогнищ хронічної інфекції, ендокринних порушень, санацію вогнищ хронічної інфекції. Дерматологічна клініка у м Рівне спеціалізується на лікування шкірних захворювань не тільки дорослих, а й дітей.

Базисна терапія полягає в призначенні пролонгованих антигістамінних препаратів. Успіхів в лікуванні почесухи вдається домогтися завдяки корекції дієти дитини. Грудничкам для зниження сенсибілізації організму показано за 15 хвилин до годування давати 15 крапель сцеженного молока. Вагітні та мами не повинні вживати цитрусові і яйця, деяку рибу, свинину, соління і копченості. В крайньому випадку вживання цих продуктів має строго обмежуватися.

 

Опубліковано: 22.04.2021
Схожі послуги
0 / 0