Рівне Київ

Бурсит: симптоми, причини та лікування у м Рівне

Розділ: Травматологія
Бурсит: симптоми, причини та лікування у м Рівне

Різноманітні ураження м’яких навколосуглобових тканин, у тому числі, бурсит є частою причиною звернення до травматологів. За останні роки помітно зросли звернення щодо такої патології. Часто вона має виражений професійний характер і є причиною втрати трудової діяльності. У медичному центрі Alpha Cell це захворювання лікують, поєднуючи традиційні та сучасні методи.

Що таке бурсит?

Бурсит – це запалення синовіальної сумки (бурси), що входить до комплексу навколосуглобових тканин. Запалення може бути гострим, хронічним і рецидивуючим. Запальний процес часто призводить до виділення запальної рідини – ексудату різноманітного характеру: серозного (без гною), гнійного, геморагічного (з кров’ю), гнійно-геморагічного. Це супроводжується набряком, почервонінням, біллю та порушенням руху в суглобі. Уражає бурсит найчастіше ліктьові, плечові та колінні суглоби. 

Які основні причини бурситу? 

Запалення може розвинутися під впливом різноманітних факторів. Найчастішими причинами є:

  • травми з пошкодженням шкіри та проникненням в бурсу умовно патогенної мікрофлори (стрептококів, стафілококів), 
  • закриті травми можуть стати причиною асептичного (без наявності інфекції) запалення, але при цьому можливе потрапляння в сумку інфекції через лімфатичні та кровоносні судини з віддалених осередків (хронічний тонзиліт, гайморит, холецистит тощо),
  • можливий розвиток захворювання при потраплянні в бурсу з потоком крові специфічної інфекції, якщо пацієнт нею хворіє, – туберкульозної, сифілітичної,
  • тривале мікротравмування суглоба при визначеній професійній діяльності чи занятті спортом,
  • хронічні захворювання суглобів – ревматоїдний артрит, подагра тощо.

Симптоми бурситу 

Прояви хвороби пов’язані з причиною її виникнення та характером перебігу. До основних симптомів належать:

  • обмеження рухової функції суглобів;
  • біль, яка посилюється під час руху та стихає в стані спокою;
  • почервоніння шкірного покриву;
  • набряк.

Лікування бурситу в м Рівне

Після того, як пацієнту буде поставлений остаточний діагноз, призначається лікування з індивідуально підібраною консервативною терапією, що включає медикаментозні та немедикаментозні методи.  Якщо в результаті консервативне лікування є неефективним, може проводитися хірургічна операція. 

Щоб уникнути перебігу гострого бурситу в хронічний, не зволікайте з консультацією травматолога, і тоді вам не доведеться проходити шлях оперативного втручання.

Опубліковано: 30.01.2023
Схожі послуги
0 / 0