Рівне Київ

Ін’єкції гіалуронової кислоти для суглобів

Розділ: Травматологія
Ін'єкції гіалуронової кислоти для суглобів у м Рівне

Одним із методів безопераційного лікування остеоартрозу є внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти. Протез синовіальної рідини – це безпечний та ефективний медичний продукт, який дозволяє рухатися без болю.

Що таке гіалуронова кислота? 

Гіалуронова кислота – це компонент позаклітинного матриксу, що бере активну участь у зв’язуванні води. Входячи до групи глікозаміногліканів, що відповідають за структуру та якість суглобового хряща, вона є основою синовіальної рідини. При порушенні природних процесів оновлення хрящового прошарку гіалуронат перестає виконувати функцію амортизації та легко руйнується. Зменшення його кількості призводить до деградації гіалінового хряща та розвитку остеоартрозу. 

Лікування суглобів гіалуроновою кислотою допомагає збільшити кількість синовії, знижує запалення, покращує рухову функцію та відновлює вироблення власної гіалуронової кислоти.

Показання до ін’єкцій гіалуронової кислоти? 

Ін’єкції гіалуронової кислоти проводяться без спеціальної підготовки. 

Гіалуронова кислота показана при остеоартрозах суглобів:

  • колінних;
  • гомілково-ступневих;
  • ліктьових;
  • плечових;
  • тазостегнових;
  • пальців рук та ніг;
  • фасеткових суглобів хребта.

Яка користь від введення гіалуронової кислоти? 

Внутрішньосуглобові ін’єкції знижують запальну активність, блокують больові відчуття, пригнічують хрящову дегенерацію, збільшують синтез найважливіших компонентів позаклітинного матриксу та компенсують зниження якості власної синовії. Завдяки гіалуронату, що діє як мастильна речовина, покращується амортизаційна функція хряща, і рухи в суглобі стають безболісними.

Ін’єкції гіалуронової кислоти проводяться тільки після призначення їх травматологом.

Опубліковано: 21.12.2022