Рівне Київ

Контагіозний молюск: симптоми, діагностика та лікування у м Рівне

Розділ: Дерматологія
Контагіозний молюск: симптоми, діагностика та лікування у м Рівне

Контагіозний молюск належить до вірусних захворювань. Він проявляється вузликами рожевого кольору, в центрі яких є невеликі вдавлення. Причиною контагіозного молюска є однойменний вірус – він відноситься до того ж сімейства, що і вірус натуральної віспи. 

Шляхи передачі контагіозного молюска

Щоб максимально себе убезпечити, необхідно знати, які шляхи передачі контагіозного молюска поширені. У цьому випадку це:

  • Побутовий контакт з хворою людиною чи із зараженими речами. Зазвичай це особисті речі хворого – наприклад, рушник.
  • Статевий контакт з інфікованим. Часто висипання локалізуються на геніталіях, на нижній частині живота й на внутрішній частині бедер.
  • Передача від матері до дитини. Не дуже поширений метод передачі, але цілком ймовірний.
  • Зараження в процесі нанесення татуювань – це відбувається в ситуаціях, коли інструменти нестерильні та майстер не дотримується правил безпеки.

Якщо в найближчому оточенні є людина з такою інфекцією, потрібно бути обережними, оскільки шляхи передачі контагіозного молюска є досить простими.

Симптоми контагіозного молюска

Вузли, що з’являються на поверхні шкіри, зазвичай невеликі – до 2 мм в діаметрі. За мірою розвитку захворювання вони розростаються, можуть змінювати колір (стають червоними) і зливаються в більші утворення. Якщо надавити на вузлик, з нього виділиться біла маса. 

Утворення не приносять дискомфорту. Свербіння, біль чи інші симптоми відсутні. Температура тіла також не підвищується, загальний стан зберігається нормальним.

Зазвичай вузлики з’являються на лиці, шиї, грудях, на статевих органах і на складках рук (під ліктями) або ніг (під колінами). Хоча тут немає ніяких обмежень – вони можуть виникнути й на інших ділянках.

Діагностика шкірних захворювань у м Рівне

Як правило, діагностика контагіозного молюска дуже проста та потребує звичайного огляду дерматолога, рідше з дерматоскопією. У рідкісних випадках пацієнту проводять біопсію. Для встановлення діагнозу та призначення ефективного лікування необхідно звернутися на консультацію дерматолога.

Лікування контагіозного молюска у Alpha Cell

Для лікування використовують механічне видалення вузликів, кріодеструкцію (рідкий азот) та електрокоагуляцію, що є найефективнішим методом видалення новоутворень. Лікувальні препарати, що використовуються перорально, не призначаються, але можуть використовуватися місцеві мазі та інші засоби.

Під час лікування не рекомендовано відвідувати басейн, сауну та подібні місця. Також варто уникати близького контакту з іншими людьми, щоб виключити передачу вірусу іншим.

Щоб лікування цього захворювання було ефективним – звертайтеся за допомогою кваліфікованих фахівців – дерматологів. І пам’ятайте, що самолікування може нанести шкоди організму та погіршити прояви захворювання.

Опубліковано: 07.02.2023
Схожі послуги
0 / 0