Фіброаденоми – це тверді неракові ущільнення грудей, які найчастіше виникають у жінок у віці від 15 до 35 років. Фіброаденома може бути твердою, гладкою, гумовою і має чітко виражену форму. Зазвичай безболісні, вони можуть легко рухатися під шкірою під час огляду. Фіброаденоми відрізняються за розміром, вони можуть збільшуватися або зменшуватися самостійно.
Фіброаденома є типом доброякісної пухлини, яка розвивається в тканинах молочної залози. Містить поєднання сполучної та залозистої тканин.
Хоча такі утворення не є раковими, пластичний хірург після консультації та повноцінного огляду може порекомендувати операцію для їх видалення, якщо ущільнення є великим, болючим або заважає якості Вашого життя.
Хоча більшість фіброаденом не вимагають видалення, хірургічне втручання може бути рекомендовано, якщо ущільнення у грудях велике або болюче. У деяких випадках також може враховуватися особиста або сімейна історія раку молочної залози.
Фіброаденома може бути видалена двома різними методами, залежно від розміру. Перший – це традиційна ексцизійна біопсія для великих утворень, яка видаляє всю грудку разом з деякими навколишніми тканинами.
Висічення біопсії, яка також називається лампектомією, займає близько години. Після видалення лікар накладає традиційні шви, щоб заклеїти рану. Ця процедура вважається серйозною операцією, яка виконується під загальною анестезією. Однак більшість людей не потребують нічного перебування в лікарні, і вони можуть повернутися додому в той же день після операції.
Перед лампектомією пластичний хірург оцінює Вашу загальну історію здоров’я, щоб визначити можливі ризики. Вам також потрібно буде припинити приймати препарати та харчові добавки, що розріджують кров, перед процедурою.
Менші фіброаденоми можна видалити за допомогою процедури, яка називається біопсія з вакуумною ексцизійною біопсією. Це амбулаторна процедура, яка передбачає менші розрізи. Потім лікар збирає фіброаденоми за допомогою вакуумного пристрою, використовуючи ультразвук, щоб направляти їх. Оскільки цей тип процедури не настільки інвазивний, медичний працівник буде використовувати місцеву анестезію замість загальної анестезії. Шви також не потрібні.
Іншим варіантом для невеликих фіброаденом є техніка заморожування, яка називається кріоабляція. Замість того, щоб видалити шишку, робиться розріз і використовується газ для руйнування тканин фіброаденоми.
В будь-якому разі, перш за все необхідний повноцінний огляд спеціаліста. Медичний центр Alpha Cell – сучасна інноваційна клініка, на базі якої працюють досвідчені лікарі з великим практичним досвідом, зокрема, пластичний хірург з відомим ім’ям.
Фіброаденома є типом доброякісної пухлини, яка розвивається в тканинах молочної залози. Містить поєднання сполучної та залозистої тканин. Хоча такі утворення не є раковими, пластичний хірург після консультації та повноцінного огляду може порекомендувати операцію для їх видалення, якщо ущільнення є великим, болючим або заважає якості Вашого життя.
Фіброаденома молочної залози не перероджується на рак. Єдиний виняток – листоподібна форма новоутворення.
Джерелом розвитку та патогенетичною причиною розвитку такої доброякісної пухлини є порушення розвитку часток молочної залози, що відноситься до спадкового фактору, тому фіброаденома найчастіше зустрічається у дівчат у період активного росту часткових структур (аж до 20 років).
Пальпаторно фіброаденома (ФА) визначається як хворобливе (пекуча, колюча біль), об’ємне утворення щільної консистенції, округлої або овальної форми, що легко зміщується
Ознаки фіброаденоми: поява ущільнення під шкірою; при промацуванні – щільний безболісний рухомий вузол; швидке збільшення утворення при вагітності та лактації.
Видалення фіброаденом молочної залози не є протипоказанням до пластичної операції зі збільшення грудей. При цьому імплантати встановлюються глибше за молочні залози і з тканиною практично не стикаються.