Рівне Київ

Що робити при укусі мошки: пояснює дерматолог у м Рівне

Розділ: Дерматологія
Що робити при укусі мошки: пояснює дерматолог у м Рівне

Чим небезпечний укус звичайної мошки, і що робити, якщо вас вже вкусили? Незважаючи на те, що мошки, які живуть у різних кліматичних умовах, відрізняються, наслідки від їх укусів схожі. Реакція та симптоматика залежать від імунної реакції та інших особливостей конкретної людини. Тому не намагайтеся ставити діагноз та призначати лікування за статтями в інтернеті. Це має робити лише кваліфікований лікар дерматологічної клініки. Особливо це стосується випадків із гострою реакцією на укус. Тому наведені нижче рекомендації слід сприймати як текст для ознайомлення, а не пряме керівництво до дії. Однак ми постаралися перерахувати прості та корисні рекомендації щодо полегшення наслідків укусу.

Які симптоми укусів мошки? 

Перелік симптомів великий:

  • Печіння, яке доповнюється свербінням.
  • Монотонний тупий або гострий, пульсуючий біль.
  • Гіперчутливість шкіри або, навпаки, ослаблення чутливості у районі укусу.

Конкретна реакція організму, набряк та колір місця укусу має індивідуальний характер. Інтенсивність залежить від того, куди мошка вкусила людину. Там, де шкіра тонша (обличчя, внутрішні поверхні стегон) почервоніння та пухлина більш помітні.

При алергії доведеться зіткнутися з довільною комбінацією таких симптомів:

  • Свербіння та поява червоних плям на шкірі далеко за межами місця укусу.
  • Набряк слизових оболонок. Через набряк може навіть закласти ніс, набрякнути гортань або тканини в роті.
  • Активна сльозотеча очей. 

Лікування укусів мошки у м Рівне 

Терапію укусів комах за наявності місцевих реакцій проводять переважно антигістамінними препаратами. З метою зменшення болю, свербіння та печіння використовують аналгетичні препарати. Місцево застосовуються засоби з глюкокортикоїдами. 

Після укусу необхідно відразу продезінфікувати рану. Для якнайшвидшого загоєння та запобігання ускладнень підійдуть засоби, які знімають набряк, заспокоюють печіння та свербіж, прискорюють загоєння ран.

До кого потрібно звернутися, якщо вкусила мошка? 

Дії залежать від ситуації та часу, що минув з моменту укусу:

  • Якщо симптоми починають погіршуватися чи не проходять протягом тижня, або ваша шкіра здається інфікованою, зверніться на консультацію дерматолога у м Рівне
  • З появою ознак анафілактичного шоку слід терміново викликати швидку допомогу.
Опубліковано: 24.05.2023
Схожі послуги
0 / 0