Редукційна мамопластика – операція спрямована на зменшення молочних залоз шляхом резекції (видалення) залозистої тканини, покращення їх розмірів та контурів.
Красу жіночих грудей завжди вдається охарактеризувати з допомогою точних параметрів. Головне, щоб вона гармоніювала із зовнішнім виглядом та віком пацієнтки, була пропорційною будові її фігури.
Занадто об’ємні груди, що не відповідають росту та масі тіла, можуть розвиватися як у період статевого дозрівання дівчини, так і під час вагітності та годування дитини. В окремих випадках молочні залози досягають величезних розмірів і сприймаються як потворність. Тяжкі, відвислі молочні залози можуть завдавати жінці як фізичні, так і психологічні страждання. Дискомфорт внаслідок надмірного об’єму і маси залоз є основним показанням до редукційної мамопластики у більшості пацієнтів.
Гіпертрофія молочних залоз може супроводжуватися хронічним маститом і мастопатією як з больовим синдромом, так і без. Найчастіше жінки пред’являють скарги на мацерацію та попрілості в області підгрудної складки, які важко піддаються лікуванню. На грудях з’являються розтяжки, контуруються розширені вени. Тому редукційна маммопластика має не тільки естетичний, а й лікувальний характер.
Крім, клінічного та лабораторного обстеження, до комплексу обов’язкових передопераційних заходів необхідно включати консультацію мамолога, УЗД, мамографію. На етапі консультації з пластичним хірургом важливо обговорити побажання та вислухати його думку. Кожен пацієнт, як і кожен лікар, має різне уявлення про бажаний розмір та форму грудей. Хірург обстежує груди та проводить необхідні виміри, пояснює особливості операції у зв’язку з віком, станом шкіри, формою та розміром грудей. Зменшення грудей не рекомендується жінкам, які планують у майбутньому перенести вагітність.
Операція виконується під наркозом та триває 1,5-3 години. Хірург видаляє надлишки жиру, тканини самої залози, шкіри та переміщає сосок та ареолу у нове положення. Крім того, надлишкова тканина молочних залоз, що резецюється, нерідко буває змінена в результаті мастопатії, і її видалення сприятливе, так як зменшує ризик злоякісного переродження молочної залози. Видалення тканини молочної залози не спричиняє збільшення ризику онкологічних захворювань надалі. Наступним етапом у пластичній хірургії Рівного є зведення клаптів шкіри навколо ареоли з формуванням нового контуру грудей. Тканини з’єднуються спеціальними косметичними швами. Шви зазвичай розташовуються навколо ареоли та вертикально вниз до складки під грудьми.
Точну вартість може сказати лікар на консультації, адже враховується об’єм, який пацієнт бажає забрати, вид оперативного втручання та його складність. Все індивідуально.