Капсулярна контрактура грудного імпланту – поширене ускладнення після мамопластики. Навколо імпланта може виникнути щільна фіброзна оболонка, яка тисне на ендопротез, змінює його форму і викликає виражений больовий синдром.
Причини формування контрактури. Формування оболонки з фіброзної тканини – захисна функція організму, що активується, коли у тканини потрапляють сторонні предмети. Цей процес не вважається ускладненням і починається одразу після операції. Капсула утворюється протягом кількох місяців, у нормі вона повинна бути товщиною до десятих часток міліметра.
Однак з часом вона може ставати товстішою і щільнішою, в ній відкладаються солі (процес кальцинації), у зв’язку з чим починається здавлення грудного імпланту в молочній залозі, його деформація, виникає ймовірність розриву, тобто формується капсулярна контрактура. Цей стан є небезпечним для здоров’я. Зазвичай проблема виникає перший рік після пластичної операції, але може і через кілька років.
Класичне втручання відбувається під загальним наркозом, тривалість – 2-3 години. Область впливу знезаражується, робиться розріз, через який видаляється імплантат, потім січуть капсулярні тканини. На місце старого ендопротезу встановлюється новий або формується нове ложе (найчастіше – під грудним м’язом, тому що в цій ділянці рідше виникає така патологія). Наприкінці накладаються шви.
При ендоскопічній техніці імплантат не замінюється. Ендоскоп вводиться через прокол, січуться патологічні тканини та накладається шов. Якщо причина контрактури – сірка, то встановлюється дренаж для евакуації рідини, що накопичується.
Визначити, яка операція необхідна може тільки фахівець на проведенні огляду та консультації.
Капсулярна контрактура – не рідкість після мамопластики. У зв’язку з тим, що вона змінює естетику молочної залози та завдає біль, необхідна корекція. Пластична хірургія в Рівному досить розвинена, капсулотомія проводиться швидко та ефективно.