Рівне Київ
Лапароскопічна герніопластика
Розділ: Пластична хірургія
Лапароскопічна герніопластика у м Рівне

Лапароскопічна герніопластика у м Рівне

Лапароскопічна герніопластика – один із методів лікування пахової грижі в пластичній хірургії Рівного. Усунення грижі за допомогою лапароскопії – здебільшого оптимальний спосіб в черевній хірургії.

Вартість:
від 15000 грн
Тривалість:
від 1 год

При проведенні лапароскопічної операції застосовується спеціальне обладнання – лапароскоп, який є ендоскопом з камерою і джерелом світла, а також спеціальний інструмент для проведення хірургічного втручання. Лікар через три невеликі (5-15 мм) проколи проникає крізь черевну стінку і проводить пластику задньої стінки пахового каналу сітчатим імплантом.

Коли потрібно проводити операцію? 

Пахова грижа – це випинання органів черевної порожнини в пахову область. Як і будь-яка інша грижа, небезпечна можливим утиском, який найчастіше проявляється сильним больовим синдромом та неможливістю вправлення грижі. При утиску грижі можливий розвиток ускладнень, наприклад, некрозу ущемлених органів.

Саме тому ми рекомендуємо провести лапароскопію пахвинної грижі, не чекаючи утиску. Хірургічну операцію проводять у плановому порядку, після адекватної підготовки пацієнта, консультації пластичного хірурга та корекції його супутніх захворювань. При утиску часто потрібне більш серйозне втручання. Доводиться видаляти ущемлений орган або його частину, що збільшує ризик ускладнень та може погіршити якість життя хворого. Тому лапароскопічну герніопластику пахвинної грижі краще робити відразу після постановки діагнозу.

Проведення лапароскопічної герніопластики при паховій грижі в м Рівне

Порядок виконання операції:

 • Пацієнта вводять у стан медикаментозного сну з допомогою загальної анестезії. На місцях майбутніх проколів роблять невеликі розрізи, 15 та 5 мм. Мінімальна довжина розрізів сприяє швидкому загоєнню тканин.
 • Наступний етап – введення через проколи спеціальних трубок – лапаропортів, якими у свою чергу вводяться маніпулятори.
 • Місце запровадження першого троакара – пупкова область. Сюди ж вставляють лапароскоп із підключеною відеокамерою. Він дозволяє хірургу оглянути черевну порожнину, виявити елементи грижі – грижовий мішок та грижові ворота, анатомічні орієнтири, а також діагностувати іншу патологію у черевній порожнині.
 • За допомогою інструментів виділяють грижовий мішок, на область дефекту задньої стінки пахового каналу кріплять спеціальну сітку-імплант, яка закриває всі можливі місця утворення пахової та стегнової грижі. Імплант фіксують за допомогою спеціальних скоб (можливе використання як скоб, що розсмоктуються, так і не розсмоктуються).
 • Закінчують пластику укриттям імпланта очеревиною, щоб запобігти контакту поліпропіленової сітки з органами черевної порожнини і попередити розвиток спайкового процесу. Інструменти і лапаропорти витягують, на розрізи накладають косметичні шви, що розсмоктуються, не вимагають зняття. 
Поширені запитання
У чому небезпека післяопераційних гриж у черевній порожнині?

Згідно зі статистикою, після операції грижі на животі виникають приблизно у 15% пацієнтів, причому це може статися як протягом декількох місяців після хірургічного втручання, так і протягом декількох наступних років. За відсутності належного лікування випинання органів та їх ущемлення може стати причиною серйозних наслідків тому такі стани вимагають негайної діагностики та своєчасної терапії.

Чим може бути небезпечне грижове випинання в зоні пупка?

Згідно зі статистикою, після операції грижі на животі виникають приблизно у 15% пацієнтів, причому це може статися як протягом декількох місяців після хірургічного втручання, так і протягом декількох наступних років. За відсутності належного лікування випинання органів та їх ущемлення може стати причиною серйозних наслідків тому такі стани вимагають негайної діагностики та своєчасної терапії.

Чи може дискомфорт у пупці бути проявом грижі?

Для пупкової грижі характерні такі симптоми:

Випинання пупка.
Відчуття поштовхів, клацань у ділянці пупка.
Порушення травлення та запори.
Проблеми із сечовипусканням.
Болі в животі, особливо виражені в районі пупка (при фізичному навантаженні, під час чхання, кашлю, відвідування туалету).
Припухлість, набряк та зміна відтінку шкіри в животі.
Нудота і блювота (частіше при защемлених грижах).

Детальніше розібратися в цій темі вам допоможе наш лікар
Зв’язок з лікарем:
Заповніть форму запису на консультацію

  Натискаючи на кнопку ви даєте згоду на обробку персональних даних
  Схожі послуги центру
  0 / 0