Відомо безліч причин, через які відбувається зміна форми, розмірів, розташування піхви, як у молодих жінок, так і старших пацієнтів. Опущення матки, задньої стінки піхви, випинання її стінок назовні створюють серйозний дискомфорт не тільки при статевих контактах, а й у повсякденному житті. Виникає загроза інфікування, порушення спорожнення прямої кишки та сечового міхура, що викликають і біль, і психологічні проблеми.
Легка. Визначається лише за гінекологічного огляду. Для лікування застосовується методи лазерної інтимної пластики та ниткової пластики.
Середня. Піхва опускається таким чином, що її стінки помітні у промежині. Постійне тертя слизової оболонки з білизною приносить дискомфорт і біль. Пластика піхви допомагає уникнути запального процесу. У разі для лікування застосовується метод кольпорафії.
Кольпорафія – це пластична операція у Рівному, метою якої є ушивання стінок піхви. Вона є одним з варіантів вагінопластики (кольпопластики) і допомагає повернути потрібний розмір органу, відновити нормальне сечовипускання та дефекацію, позбавитися хворобливості та інших негативних симптомів. Варто зазначити, що процедура не впливає на процес зачаття та народження дітей.
Таке хірургічне втручання може проводитися для покращення якості сексуального життя жінки або за медичними показаннями.
Незадоволеність сексуальним життям – одне із показань для операції. Збільшений розмір піхви або розтяг її стін заважають повноцінним відчуттям під час близькості, тому обидва партнери не отримують задоволення.
Причиною є травми у процесі природних пологів, наприклад, розриви, розтягнення, навмисний розріз (епізіотомія).
Передня – основне завдання передньої кольпорафії полягає в тому, щоб вшити і зміцнити переднє зведення піхви, що межує з уретрою і сечовим міхуром.
Задня є операцією зі зшивання стінок піхви, що межує з прямою кишкою. Крім того, часто спостерігається поєднання задньої кольпорафії з леваторопластикою, коли зміцнення одночасно піддаються м’язи органів малого тазу.
Кольпорафію в медичному центрі Alpha Cell проводять після ретельного та всебічного обстеження жінки для виключення можливих протипоказань, уточнення характеру патології та для більш точного вибору типу операції.
За кілька днів до операції необхідно пройти передопераційну підготовку, яка включає аналізи, інструментальні обстеження, корекцію роботи кишечника, підготовку статевих шляхів (ліквідація інфекції, нормалізація мікрофлори тощо).
Реабілітаційний період займає від двох до чотирьох тижнів, спочатку після операції не можна сидіти, протягом певного терміну вести статеве життя і займатися спортом. Перші 2-3 дні часто взагалі забороняється рухатися.
Потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря, також рекомендовано протягом перших п’яти днів утримуватися від сидячої роботи.