Рівне Київ

Сезонна алергія: симптоми та лікування у м Рівне

Розділ: Алергологія
Сезонна алергія: симптоми та лікування у м Рівне

Почервоніння очей, закладеність носа, чхання – це не тільки ознаки вірусних інфекцій. Це найпоширеніші симптоми алергії. Коли рослини починають цвісти, багато людей починає страждати від проявів полінозу (сезонної алергії). Усі симптоми алергії – реакція організму на чужорідні частинки (пилок, пил, шерсть тварин тощо).

Що таке сезонна алергія? 

Сезонна алергія – це стан, що виникає при контакті з певними рослинами під час їх цвітіння. Це викликає у людей симптоми, такі як кашель, закладеність носа, чхання, свербіж очей та натягнутість в горлі. Сезонна алергія зазвичай розвивається у весняні або літні місяці та може бути вкрай неприємним досвідом для тих, хто стикається з цим станом.

Сезонна алергія виникає, коли імунна система сприймає пилок рослин як загрозу та реагує на це виробленням антитіл. Це призводить до вивільнення хімічних речовин в організмі, таких як гістамін, що викликає симптоми алергії.

Які рослини можуть викликати алергію? 

Серед рослин, які можуть викликати сезонну алергію, є дерева, трави та квіти. Досить поширеними алергенами є березовий пилок, пилок фруктових дерев, тополиний пух, пилок лугових квітів і трав, а також бур’янових рослин. До збудників алергії належить й вулична та домашня цвіль.

Лікування сезонної алергії у м Рівне

Існує кілька способів лікування сезонної алергії. Одним з поширених способів є прийом антигістамінних препаратів, які допомагають знизити симптоми, такі як закладеність носа та чхання. Інші методи лікування включають прийом капель для очей або носа, які допомагають зменшити свербіж та запалення. У важких випадках лікар може рекомендувати алергенспецифічну імунотерапію, яка полягає у введенні малих доз алергену протягом тривалого періоду часу, що допомагає зменшити реакцію на алерген.

Помічником у лікуванні сезонної алергії може бути також зміна стилю життя. Зниження контакту з алергенами допомагає зменшити симптоми. Це може означати уникнення зон з багатим на пилок рослинним покривом, використання повітряних фільтрів, які допомагають знизити кількість пилку в повітрі, та використання захисних масок.

Профілактика сезонної алергії також передбачає здоровий спосіб життя, включаючи збалансовану дієту, регулярну фізичну активність та достатній відпочинок. Незважаючи на те, що сезонна алергія може бути неприємним станом, на щастя, існують ефективні методи лікування та профілактики, що допомагають зменшити симптоми та поліпшити якість життя людей. Якщо у вас є підозра на сезонну алергію, зверніться на консультацію до алерголога у м Рівне, щоб отримати діагноз та відповідну терапію.

 

Опубліковано: 02.05.2023
Схожі послуги
0 / 0