Аутоімунний тиреоїдит зустрічається у 3-4 % населення Землі та є одним із найбільш поширених захворювань щитовидної залози. Захворювання аутоімунне, бо кров’яні тіла, частинки імунної системи організму, котрі в нормі повинні захищати свого власника, починають атакувати та руйнувати тканину щитовидної залози. Перебуваючи під ударом, залозі важко виробляти важливі для всього організму гормони, що впливають на метаболізм, роботу серця, легень, травлення, нервову систему та ріст.
Багато симптомів і захворювань можна полегшити, переглянувши свій раціон. Аутоімунний тиреоїдит якраз із таких. Не всім людям допомагають ліки, а деяким хворим лікарі їх не призначають, оскільки бачать, що рівень гормонів, не дивлячись на захворювання, не змінився. Крім того, на фоні порушення роботи щитовидної залози часто розвиваються інші патологічні стани, підвищується рівень холестерину, виникає ризик ожиріння та діабету. Правильно підібраний раціон допоможе уникнути цих небажаних симптомів.
Відмовитися від глютену. Оскільки багато досліджень показують, що при аутоімунному тиреоїдиті підвищується ризик розвитку непереносимості глютену, дієтологи радять обов’язково обстежитись на целіакію.
В одному дослідженні вчені рекомендували групі з 34 жінок з аутоімунним тиреоїдитом безглютенову дієту. Через 6 місяців було виявлено, що функціонування щитовидної залози у цієї групи покращало, а також підвищився рівень вітаміну D у крові.
Безглютенова дієта при аутоімунному тиреоїдиті виявилася настільки ефективною, що дієтологи радять її дотримуватися навіть тим, у кого целіакії немає. Відмовитися варто від усіх продуктів із пшениці, ячменю та жита, а макарони, хліб, соєвий соус замінити на безглютенові альтернативи.
Відмовитися від молочних продуктів. Ця порада допоможе лише, якщо у вас непереносимість лактози. Дієтологи виділяють його в окрему групу, тому що нездатність засвоювати лактозу (або гіполактазію) дуже поширена при тиреоїдиті: приблизно у 76% людей, згідно з дослідженнями. Відмова від молочних продуктів допоможе покращити травлення та функцію щитовидної залози, а також засвоєння ліків.
Полегшити тяжкість симптомів допоможуть фрукти та овочі, корисні жири та білки. Зазвичай дієтологи нашого медичного центру рекомендують включити до свого раціону такі продукти:
Молочні та зернові продукти можна лише тим, хто не має непереносимості. Щоб підібрати раціон, що підходить саме вам – записуйтеся на консультацію дієтолога.