Рівне Київ

Алергія на тварин: симптоми та лікування у м Рівне

Розділ: Алергологія
Алергія на тварин: симптоми та лікування у м Рівне

Алергія на тварин зазвичай сприймається більшістю людей як алергія на шерсть. Однак підвищена чутливість може бути не тільки до шерсті, а й до лупи, слини, виділень сальних залоз тварин. Точне визначення алергену дуже важливе у разі лікування цього виду алергії.

Які симптоми алергії на тварин? 

Найчастіші прояви алергії на тварин – це алергічний кон’юнктивіт та алергічний риніт. Крім того, пацієнти можуть скаржитися на такі неприємні симптоми:

  • почервоніння шкіри та свербіж;
  • набряк слизових;
  • ускладнене дихання, хрипи у грудній клітці;
  • кашель;
  • почервоніння очей і свербіж.

Якщо пацієнт страждає на будь-які види алергії, не пов’язаних з тваринами, то при контакті з ними алергія може загостритися.

Причини та патогенез алергії на тварин 

Відповідну реакцію організму може викликати будь-яка тварина. Вважається, що головним алергеном, пов’язаним із тваринами, є білок, який міститься у похідних сальних залоз тварини. Цей білок може осідати на шерсті, входити до складу слини, екскрементів тощо. Також частинки білків закріплюються на пилу, який легко поширюється повітрям. Хазяї домашніх тварин також можуть бути переносниками алергенів.

Вважається, що найбільш небезпечні для людини та викликають виражені реакції білки, які виробляє організм дрібних гризунів та коней. З традиційних домашніх тварин «алергічними» є кішки, а ось собаки, у яких часто змінюється шерсть (наприклад, пуделі) викликають менш виражену реакцію.

Діагностика та лікування алергії на тварин у м Рівне 

Головне завдання діагностики алергії – виявити, на яких саме тварин реагує організм конкретного пацієнта. Лікарі напрямку алергології у м Рівне мають у своєму розпорядженні всі можливості для діагностики та лікування алергічних станів.

Залежно від проявів алергії пацієнту можуть бути рекомендовані антигістамінні препарати, аерозолі, очні краплі. Якщо тварина, на яку виявлена ​​алергія, живе у будинку, то можна підібрати спеціальний шампунь, який блокує поширення алергенів.

У серйозних випадках пацієнту з алергією на тварин може бути рекомендована гемокорекція.

При виявленні симптомів алергії варто звернутися на консультацію алерголога у м Рівне. Тільки лікар визначить, що стало алергеном і підбере індивідуальну та ефективну схему лікування. Наші лікарі використовують і лікування різних видів алергії сучасне та ефективне лікування. До дієвих методів, якими користуються наші алергологи, входить і АСІТ (алерген-специфічна імунотерапія). 

Алерген-специфічна імунотерапія у м Рівне є визнаним та ефективним методом лікування алергії на тварин. Цей підхід передбачає поступове введення алергену (речовини, що викликає алергічну реакцію) у пацієнта з метою зниження чутливості до нього. Поступово, імунна система адаптується до алергену, зменшуючи відповідь організму на нього і, в результаті, полегшуючи симптоми алергії на тварин. Це може значно покращити якість життя людей, дозволяючи їм насолоджуватися компанією тварин без неприємних реакцій.

Опубліковано: 25.05.2023
Схожі послуги
0 / 0