Рівне Київ

Які ризики існують при псоріазі?

Розділ: Дерматологія
Які захворювання можуть бути супутніми з псоріазом?

Псоріаз і псоріатичний артрит – імуноопосередковані захворювання, що досить часто зустрічаються. Добре встановлений зв’язок між псоріазом та збільшенням частоти серцево-судинних захворювань. Попередні дослідження показали, що пацієнти з псоріазом мають підвищений ризик артеріальної гіпертензії, що погано контролюється (АГ). Більше того, з’ясувалося, що частота артеріальної гіпертензії у пацієнтів з псоріатичним артритом підвищена навіть після врахування традиційних кардіоваскулярних факторів ризику.

Група лікарів з університетського шпиталю Німеччини на чолі з доктором Рубеном К’юером провела обсерваційне перехресне дослідження для порівняльного аналізу поширеності гіпертензії при псоріатичній хворобі.

Це дослідження підтверджує, що при псоріатичному артриті поширеність гіпертонії вища, ніж при псоріазі без артриту. Передбачається, що хронічне запалення, пов’язане з псоріатичним артритом, може призводити до розвитку АГ та збільшення частоти серцево-судинних захворювань у цілому. 

Дослідження також показує, що у пацієнтів з псоріазом, які мають надмірну вагу або за пізнього початку захворювання, з більшою ймовірністю розвивається АГ. Таким чином, можна виділити групу підвищеного ризику серед пацієнтів з псоріазом і рекомендувати їм більш ретельний моніторинг артеріального тиску.

Центр регенеративної медицини Alpha Cell, що розташований у м. Рівне має широкий спектр медичних послуг, до яких входить і якісна діагностика та лікування шкірних захворювань. Не забувайте, що вилікувати псоріаз повністю неможливо, проте можна зробити так, щоб він не прогресував.

Опубліковано: 29.04.2022
Схожі послуги
0 / 0