Кіста молочної залози – це доброякісні зміни в молочній залозі, відомі як легка дисплазія (мастопатія). В основному вони вражають жінок у віці від 35 до 50 років, але можуть виникнути і в будь-якому віці. Кісти є одним з найпоширеніших вогнищевих уражень у грудях жінки і, за статистичними даними, вони можуть вражати навіть більше 50% жінок старше 35 років.
При фізикальному огляді молочні залози пальпуються у вигляді грудочок, а на ультразвуковому зображенні вони виглядають як бульбашки, наповнені рідиною.
За своєю будовою кісти молочної залози можна розділити на прості і складні. Прості кісти молочної залози можуть проявлятися як поодинокі, так і множинні ураження молочної залози. Зазвичай вони протікають безсимптомно і діагностуються випадково під час рутинного ультразвукового або мамографічного обстеження молочних залоз. Лише деякі з них можуть викликати легкий біль або підвищену болючість грудей. При пальпації вогнищевого ураження соска (воно відчувається як м’які, ковзаючі, ніжні, рухливі вузлики) під час фізикального огляду, то правильною процедурою є проведення УЗД молочної залози.
Стосовно видалення кісти, необхідно однозначно звернутися на консультацію пластичного хірурга. Після огляду лікар оцінить ситуацію, назве всі можливі ризики та розповість про результати, яких очікувати після хірургічного втручання.
Видалення кісти молочної залози вимагає попередньої підготовки, що складається як з результатів діагностики, так і з додаткових процедур (за призначенням лікаря). Дотримуватися цих умов ви можете, звернувшись до наших фахівців.
Сама процедура видалення є пункцією молочної залози. Тонка голка під контролем ультразвукового дослідження вводиться у новоутворення. Весь вміст кісти відкачується, її стінки спадають і злипаються, а сама порожнина закривається. Такий підхід є абсолютно безболісним та надійним. Крім того, після нього не залишається слідів на шкірі.
Прискорити процес відновлення організму після такого втручання, а також усунути причину виникнення новоутворення та запобігти можливості рецидиву Ви можете, скориставшись послугами лікарів медичного центру Alpha Cell. Ми готові розробити для Вас індивідуальний курс реабілітації, який дозволить зміцнити імунітет, повернути організм до правильного режиму роботи.
Якщо стінки кісти тонкі і в ній немає розростань, то ця кіста називається простою. Прості кісти, що не завдають жінці незручностей і не змінюють форму грудей, не вимагають лікування, у тому числі проведення евакуації рідини з порожнини кісти.
Кіста молочної залози – порожнина у грудях, заповнена рідиною. Утворюється при закупорці долькової або сальної протоки та скупченні в ній рідини. Являє собою новоутворення непухлинної природи, розмірами до 8 см у діаметрі, овальної або округлої форми.
Найчастіше виникнення кіст провокують травми, різкі зміни гормонального фону (підлітковий період, вагітність, аборти, настання менопаузи), хронічні запальні захворювання, уроджені особливості будови органу.
Основна діагностична ознака кісти – це рідкий вміст, який отримують при пункції. При фіброаденомі отримання аспірату є практично неможливим. Лікувальна тактика. Кісту молочної залози можна лікувати, застосовуючи консервативні методи у вигляді пункції та спроби склеювання просвіту.