Рівне Київ

Як масаж у м Рівне допомагає боротися зі стресом: 5 факторів

Розділ: Масаж
Як масаж допомагає боротися зі стресом: 5 факторів

Погано спите, відчуваєте втрату сил, дратівливість та тривогу? Все це симптоми стресу! На жаль, панацеї від цієї проблеми нема. Хоча гарний масаж може суттєво покращити самопочуття. 

Боротися зі стресом краще комплексно: виражати емоції, налагодити режим роботи та відпочинку, розібратися з харчуванням, бути фізично активним, а також записатися на масаж у м Рівне. Багато хто сприймає цю процедуру виключно як лікувальну (наприклад, коли є проблеми зі спиною) або як спосіб потішити себе. Але насправді масаж – відмінні ліки від стресу. І ось чому! 

Масаж підвищує рівень гормонів щастя 

Стрес – це сукупність відповідних адаптаційних реакцій організму на вплив надзвичайних факторів. Згідно із дослідженнями, масаж знижує рівень гормонів стресу (норепінефрину та  адреналіну) та підвищує рівень серотоніну та дофаміну (гормонів щастя) на 30 %. Серотонін підтримує збалансований стан, а дофамін робить нас зосередженими та більш продуктивними. Крім того, деякі дослідження доводять позитивний вплив масажу на рівень ендорфінів. При глибокому опрацюванні тканин приблизно на 16% ці нейромедіатори допомагають відчути розслаблення чи ейфорію. 

Масаж позитивно впливає на нервову систему 

Спочатку трохи теорії. Наша вегетативна нервова система поділяється на симпатичну, парасимпатичну та метасимпатичну. Cимпатична нервова система регулює обмін речовин, підвищує збуджуваність більшості тканин, мобілізує сили організму. Парасимпатична система сприяє відновленню запасів енергії, регулює роботу тіла під час сну. Метасимпатична є посередником між ними та різними тканинами. 

У початковій реакції на дотик масажиста активується симпатична нервова система, тому швидкий масаж зазвичай застосовують, щоб допомогти спортсменам підготуватися до змагання. Приблизно через 15 хвилин набирає чинності парасимпатична відповідь, яка важлива, коли ми в стресі. Саме тому правильніше записуватись хоча б на годинний сеанс, щоб справді розслабитися. Обов’язково скажіть майстру, що ваша основна мета – релаксація. Заспокійливу відповідь краще викликають ритмічні та тривалі рухи по всьому тілу. 

Масаж знімає фізичну напругу 

Чим тривожніше, тим більше тілесних напружень. Ви, мабуть, помічали, що налякана людина інстинктивно втягує голову в плечі. Якщо людина постійно боїться, переживає за себе чи близьких, таке становище тіла стає постійним супутником. В результаті з’являються головний біль і постійне відчуття втоми. Також наша діафрагма може напружуватися через будь-яку емоційну напругу. Хороший масажист обов’язково помітять та пропрацюють такі фізичні затискачі. Це допоможе покращити кровообіг та приплив кисню до головного мозку. Отже, ви гарантовано відчуєте полегшення. 

Масаж балансує обмін речовин

Під час тривалого стресу в кров викидається багато гормону кортизолу, а він безпосередньо впливає на обмін речовин – підвищує рівень глюкози та сприяє руйнуванню білків. Під час масажу посилюється обмін речовин та клітинне дихання у зоні впливу. Але головне, у шкірі утворюються продукти білкового обміну – гістамін та ацетилхолін. Вони всмоктуються в кров і розносяться по всьому організму, беручи участь у різноманітних фізіологічних процесах. Ацетилхолін збільшує швидкість передачі нервових імпульсів, а гістамін покращує кровопостачання у тканинах. Відповідно, вони отримують більше мікроелементів та вітамінів, завдяки чому відновлюється та покращується працездатність м’язів. 

Масаж підвищує імунітет

Стрес знижує імунітет, роблячи нас беззбройними проти вірусів та бактерій. Однак недавнє дослідження підтвердило, що 45-хвилинний масаж підвищує кількість лімфоцитів у крові. А ці клітини безпосередньо відповідають за захисні функції організму. Також в учасників дослідження було відзначено зниження рівня цитокінів – молекул, які відповідають за розвиток запального процесу. До того ж масаж стимулює лімфострум, покращуючи виведення з організму продуктів розпаду. За рахунок чого підвищується засвоюваність вітамінів та мінералів, від яких також залежить імунітет. 

Важливо пам’ятати! При всіх цих бонусах у масажу є ряд протипоказань: онкологія, підвищена температура тіла, захворювання нігтів і шкіри, варикоз, високий або низький тиск, тромби, алергічні реакції, відкриті пошкодження шкіри, запалення. Обов’язково розкажіть масажисту про своє самопочуття та хронічні захворювання перед сеансом. У клініці Alpha Cell є різні види масажу, від лікувального до класичного. Запишіться на масаж вже сьогодні, щоб позбутися негативного впливу стресу на ваш організм.

Опубліковано: 15.05.2023
Схожі послуги
0 / 0