Лікування жовчнокам’яної хвороби

Жовчнокам’яна хвороба від учених світу отримала статус «захворювання цивілізації», оскільки від неї страждають люди не тільки похилого віку, як це було раніше, а молоді. Це захворювання, у результаті якого в жовчному міхурі утворюються камені через застійні процеси: жовч накопичується, її компоненти випадають в осад і кристалізуються. В деяких випадках камені можуть «застрягти» у жовчних протоках. Їх може бути декілька або один, розмірами – від піщинки до голубиного яйця.

Виникненню хвороби сприяють різні фактори, серед яких:

 • нерегулярне харчування;
 • вживання у великих кількостях гострої, солоної, жирної, копченої їжі;
 • зловживання алкогольними напоями;
 • ожиріння, цукровий діабет, хвороби підшлункової залози, печінки;
 • малорухливий спосіб життя.

Жовчнокам’яна хвороба лікування

Щоб вчасно почати лікувати хворобу, потрібно знати її симптоми. При цьому варто зазначити, що від початку захворювання до явних її ознак може пройти декілька років, так як тривалий час воно протікає безсимптомно. Отже, одним із головних симптомів є біль у підребер’ї з правого боку, який може віддавати в поперек, лопатку, праве плече. Крім того, можуть з’являтись гіркота у роті, відрижка, нудота, блювота. Найчастіше хворі звертаються за допомогою лише тоді, коли починається жовчна коліка.

Наша клініка займається діагностикою жовчнокам’яної хвороби і може запропонувати різні методи лікування, включаючи хірургічний. Спочатку спеціалісти проводять обстеження, надають пацієнту консультацію, а у випадку виявлення каменів, і в залежності від їх розмірів, перебігу хвороби, вирішується питання подальшого лікування. Хірургія у деяких випадках може поєднуватись с консервативними методами.

Також важливо пам’ятати, що при лікуванні жовчнокам’яної хвороби важливе значення має дієта, дотримання якої позитивно впливає на його ефективність. Крім того, можна допомогти організму, пройшовши лікування стовбуровими клітинами у нашій клініці.

Така терапія допоможе клітинам внутрішніх органів і тканинам швидше відновитись, а ранам – загоїтись. Процес реабілітації буде проходити легше, фізичний і емоційний стан пацієнта поліпшиться.

Опубліковано: 03.04.2021
Детальніше розібратися в цій темі вам допоможе наш лікар
Зв’язок з лікарем:
Заповніть форму запису на консультацію

  Натискаючи на кнопку ви даєте згоду на обробку персональних даних
  Лікарі нашого медичного центру
  Ми довіряємо пацієнтів професіоналам своєї справи
  Лікуючий лікар: Кащин Ілона Сергіївна ( Дерматолог-Трихолог )
  Кащин Ілона Сергіївна
  Дерматолог / Трихолог
  Діжурко Олександр Сергійович
  Травматолог
  Литвинчук Микола Миколайович
  Невролог
  Приходько Ірина Іванівна
  Дієтолог
  Важовський Петро Ростиславович
  Фізіотерапевт / Реабілітолог
  Тівон Богдана Петрівна
  Медсестра / Адміністратор
  Рабчук Ольга Григорівна
  Масажист
  Веремчук Володимир Віталійович
  Директор центру