Лікування цукрового діабету

Цукровий діабет: «солодка» хвороба – гіркі наслідки

Цукровий діабет – хвороба, яка характеризується стійким підвищенням глюкози (цукру) у крові. Діагностують її з допомогою аналізу крові, яку беруть з пальця або з вени. Людським організмом виробляється гормон інсулін, який допомагає глюкозі, яка є головним джерелом енергії, потрапляти до клітин. Діабет починається, коли інсуліну немає або його дія перестає бути ефективною. Отже, причини виникнення захворювання засновуються на дефіциті інсуліну.

Захворіти діабетом можуть і діти, і дорослі, і люди похилого віку, незалежно від статі. У дітей це захворювання починається нерідко як ускладнення після перенесених вірусних хвороб, таких як краснуха.

Основні симптоми, які можуть вказувати на діабет:

 • постійна спрага;
 • відчуття сухості у роті;
 • після прийому їжі залишається відчуття голоду;
 • різке зниження ваги;
 • погіршення зору;
 • часте сечовипускання;
 • слабкість, втома;
 • повільне загоєння ран чи порізів.

 

Лікування і профілактичні заходи

Розрізняють два типи цукрового діабету: інсулінозалежний (1-го типу) і інсулінонезалежний (2-го типу). Дефіцит інсуліну є причиною 1 типу діабету, тому хворим, щоб вести нормальний спосіб життя, необхідно вводити собі інсулін у кров. А для 2 типу характерною є втрата чутливості тканин до гормону, що виділяється підшлунковою залозою. Хворих з таким типом діабету значно більше, вони не потребують ін’єкцій, а лікуються препаратами, що стимулюють вироблення інсуліну в організмі.

Звертаючись у клініку «Alpha Cell», пацієнти можуть розраховувати на повну консультацію, уважне ставлення з боку лікарів, вичерпні відповіді на свої питання, точну діагностику. У Центрі регенеративної медицини можна пройти процедуру МСК терапії, тобто лікування з допомогою стовбурових клітин, які будуть впливати на пошкоджений орган, відновлюючи його клітини, активуючи регенераційні процеси. Така інноваційна технологія вже підтверджена науковими дослідженнями і прикладами успішного лікування хворих по всьому світу.

Щодо профілактичних заходів, то серед них найголовнішими будуть дієта, помірні фізичні навантаження, відсутність алкоголю і тютюну, зменшення стресів.

Опубліковано: 31.03.2021
Детальніше розібратися в цій темі вам допоможе наш лікар
Зв’язок з лікарем:
Заповніть форму запису на консультацію

  Натискаючи на кнопку ви даєте згоду на обробку персональних даних
  Лікарі нашого медичного центру
  Ми довіряємо пацієнтів професіоналам своєї справи
  Лікуючий лікар: Кащин Ілона Сергіївна ( Дерматолог-Трихолог )
  Кащин Ілона Сергіївна
  Дерматолог / Трихолог
  Діжурко Олександр Сергійович
  Травматолог
  Литвинчук Микола Миколайович
  Невролог
  Приходько Ірина Іванівна
  Дієтолог
  Важовський Петро Ростиславович
  Фізіотерапевт / Реабілітолог
  Тівон Богдана Петрівна
  Медсестра / Адміністратор
  Рабчук Ольга Григорівна
  Масажист
  Веремчук Володимир Віталійович
  Директор центру