Рівне Київ

Що таке екзема, симптоми, види та лікування

Розділ: Дерматологія

За статистикою, близько 10% населення нашої планети страждає від того чи іншого виду екземи. Уявіть тільки, що на частку цієї недуги випадає від 30 до 40 % усіх захворювань шкіри. Спробуємо розібратися, в чому причина цієї хвороби і як з нею боротися.

Що таке екзема ?

Екзема – це узагальнююче поняття широкого кола гострих і хронічних запальних захворювань шкіри неінфекційного характеру, що супроводжуються свербіжем, почервонінням, запаленням і висипом . Етіологія Екзема викликана реакцією чутливої ​​імунної системи на певні зовнішні подразники. У деяких людей, які страждають екземою, є мутація гена, відповідального за створення філаггрину – білка, який допомагає підтримувати здоровий захисний бар’єр епідермісу. Без достатньої кількості філаггрину шкіра починає втрачати вологу, в наслідок чого вона суха , утворюються тріщини, які є воротами для бактерій і вірусів.

Симптоми екземи

Незважаючи на те що типовими проявами екземи є почервоніння та висипи, які викликають печіння і свербіж, це захворювання досить багатолике і може заявляти про себе різними симптомами. Ось лише деякі з них:

1. Болісні почервоніння шкіри з характерним свербіжем;

2. Бульозний висип, після розрішення якого утворюються ерозія;

3. Шкіра суха та потріскана, місцями лущиться.

У дітей екзема може з’являтися на обличчі, підборідді або грудях. У дорослих же її частіше можна помітити на шиї, ліктях, внутрішній стороні долонь і під колінами. При цьому екзема дуже примхлива і може проявитися де завгодно і коли завгодно.

Зовсім не обов’язково, що один раз з’явившись, скажімо, на лікті, вона так і буде вражати цю ділянку тіла.

Види екземи

На сьогоднішній день складно виявити єдину класифікацію екземи. Її форми зазвичай визначають в залежності від розташування, характеру і природи виникнення.

Виділяють 5 найпоширеніших форм :

1. Атопічний дерматит;

2. Контактний дерматит;

3. Ідіопатична екзема;

4. Себорейна екзема;

5. Мікробна екзема.

Суть лікування екземи полягає в:

  • Виключення контакту з подразниками;
  • Гіпоалергенна дієта;
  • Усунення свербіжу;
  • Місцеве лікування за допомогою мазей і кремів;
  • Системна терапія за допомогою таблетованих препаратів та ін’єкцій.
Опубліковано: 23.04.2021