Рівне Київ

Пітниця: види, профілактика та лікування

Розділ: Дерматологія

Пітниця — часте захворювання, що виникає внаслідок закупорки вивідних проток потових залоз. Пітниця досить часто зустрічається у дітей і немовлят, хоча може спостерігатися в будь-якому віці. Як правило, захворювання виникає навесні і влітку, в гарячому і жаркому кліматі, але при недотриманні правил догляду за дітьми, використанні одягу з синтетичних тканин, застосування у дітей жирних кремів або кремів на синтетичній основі може виникнути в будь-який час року.

Які бувають види пітниці?

Розрізняють декілька видів пітниці: кристалічна, червона, біла і жовта. Кристалічна пітниця починається з одночасної появи безсимптомних найдрібніших везикул , завбільшки з головку шпильки, з прозорим вмістом на шкірі тулуба і кінцівок. При цьому шкіра навколо висипань не змінена. Проіснувавши кілька днів, великули підсихають і на їх місці утворюються лусочки. Червона пітниця, проявляється дрібними червоними вузликами, які оточені запальним віночком. Виникає після різкого перегріву дитини або в період підйому температури тіла під час інфекцій. Улюблена локалізація висипань в області фізіологічних складок (шия, пахвові, пахові складки, складки на шкірі стегон), бічних поверхонь тулуба, спини. Біла і жовта пітниця у дітей свідчать про приєднання вторинної бактеріальної інфекції, частіше стафілококової. При цьому вміст везикул набуває молочно-білого або жовтого кольору. Без лікування захворювання може тривати кілька тижнів.

Профілактика пітниці: корисні поради

Профілактика пітниці полягає в дотриманні правильного догляду за дитиною (регулярне купання, прийняття повітряних ванн, часта зміна пелюшок і підгузків, провітрювання приміщення). Слід одягати дитину відповідно до погоди, використовувати одяг з натуральних тканин, правильно підбирати дитячу косметику. Для своєчасного виявлення пітниці у дітей необхідно щодня уважно оглядати шкірні покриви дитини.

Опубліковано: 22.04.2021