Рівне Київ

Короста: симптоми, причини та лікування

Розділ: Дерматологія

Короста — поширене паразитарне захворювання шкіри, яке викликається коростяними кліщами Sarcoptes scabiei.

Які причини корости? Кліщі, Які віклікають коросту, є кріхітнімі паразитами. Зараження коростою майже завжди відбувається при прямому контакті шкіра-шкіра з зараженою ЛЮДИНОЮ. Дуже рідко спостерігається передача корости через одяг и постіль і т. д. Домашні тварини НЕ можуть бути переносниками коростяного кліща.

Клінічна картина корости

Типова короста. Локалізація: міжпальцеві складки кистей, згинальні поверхні області нижніх і верхніх кінцівок, лікті, променезап’ясткових суглобів, область живота, у чоловіків – шкіра статевого члена, у жінок – окружність сосків молочних залоз, у дітей – долоні, підошви, сідниці. Фолікулярні папули на тулубі та кінцівках, незапальні везикули поблизу ходів, розчухи і кров’янисті кірочки , дисеміновані по всьому шкірному покрові, нерідко переважають в клінічній картині захворювання.

Постійною ознакою, є наявність сильного свербіжу, який посилюється у вечірній та нічний час.

Різні варіанти коростявих ходів:

1. Вихідний (інтактний) тип ходу і варіанти ходів, утворення яких пов’язано зі здатністю шкіри реагувати виникненням тих чи інших первинних морфологічних елементів на впровадження самки кліща.

2. Ходи, які утворюються з клінічних варіантів ходів першої групи в процесі природного регресу самих ходів і / або перетворення приурочених до них первинних морфологічних елементів у вторинні

3. Ходи, обумовлені приєднанням вторинної інфекції до ексудату порожнинних елементів ходів першої групи. Типові ходи мають вигляд лінії білуватого або брудно-сірого кольору, прямі чи вигнуті, довжиною 5-7 мм. Короста без ходів реєструється рідше типовою корости, виявляється переважно при обстеженні осіб, що були в контакті з хворими на коросту, виникає при зараженні личинками, існує в первісному вигляді не більше 2 тижнів, клінічно характеризується одиничними фолікулярними папулами і незапальними везикулами.

Люди, що знаходяться в тісному контакті з вами (члени сім’ї, сусіди по кімнаті або сексуальні партнери), повинні проходити лікування від корости разом з вами. Навіть якщо у них немає симптомів, на їх шкірі все одно можуть перебувати коростяні кліщі. Особливо важливо забезпечити лікування людей, з якими ви маєте тісний тілесний контакт. Також дуже важливо випрати всі речі , постіль ,обробити меблі та всі поверхні в приміщенні.

Опубліковано: 22.04.2021