Рівне Київ
Лікування стовбуровими клітинами
Розділ: Клітинні технології
Лікування стовбуровими клітинами у м Рівне

Лікування стовбуровими клітинами у Рівному

Наші тіла мають властивість регенерувати – самовідновлюватись. Це природній процес, який значною мірою покладається на стовбурові клітини. Попри розповсюджені міфи, стовбурові клітини наявні у суттєвих кількостях і у дорослому організмі, і завдяки прогресу у біотехнології та медицині їх використовують для лікування багатьох патологій уже більше двох десятків років. Клітинні технології відкрили нові можливості для лікування та реабілітації практично усіх систем та органів людини. Діабет, постінсульт, цироз, хвороби зору, травми та опіки – лиш частка того, що можна лікувати препаратами на основі стовбурових клітин. Вони дозволяють повністю розкрити вроджений регенеративний потенціал організму, прискорюючи процеси відновлення, сповільнюючи старіння, покращуючи загальний стан організму.

Вартість:
від 16 000 грн.
Тривалість:
30 хв
Переваги та особливості лікування стовбуровими клітинами
  • Відсутність алергічних реакцій чи відторгнення.
  • Прицільний терапевтичний ефект завдяки спроможності стовбурових клітин до направленої міграції.
  • Комплексна дія на всі системи організму (паракринний ефект).
  • Швидкий і тривалий ефект лікування.
  • Нормалізація роботи імунної системи.
  • Малоінвазивна, безболісна та швидка процедура.

 

Як проходить лікування стовбуровими клітинами?

  1. Призначення лікування. Лікар спеціалізований на проблемі пацієнта проводить огляд для визначення потреби у застосуванні клітинної терапії, оптимального способу застосування та призначення супутньої терапії. Також обов’язково проводяться аналізи для виявлення будь-яких протипоказань.
  2. Забір біоматеріалу. Залежно від призначеного лікування можуть використовуватися стовбурові клітини різного походження – шкіри, жиру, кісткового мозку. В будь-якому разі забір біологічного матеріалу проводиться малоінвазивно, і щонайбільше за півгодини після процедури пацієнт повертається до нормального життя.
  3. Культивування. Культивування стовбурових клітин проходить у лабораторних умовах за протоколом міжнародної асоціації «International Society for Stem Cell Research».
  4. Введення СК. Введення стовбурових клітин в організм пацієнта може здійснюватися різними методами, залежно від призначеного лікування, але як правило це ін’єкції або інфузії.

Терапія стовбуровими клітинами — це доведено ефективний спосіб лікування тяжких захворювань за допомогою клітин власного організму. Клітинна терапія часто є єдиним способом поліпшити стан пацієнта чи уникнути інвалідності, оскільки добре проявляє себе там, де конвенційні медичні підходи безсилі. Звертайтеся до наших лікарів за консультацією та дізнайтеся більше про можливості стовбурових клітин.

Поширені запитання
Що таке стовбурові клітини?

Це недиференційовані клітини, що характеризуються двома ключовими властивостями – спроможністю до самовідтворення та здатністю диференціюватися (перетворюватися) у інші типи клітин та сприяти диференціації. Вони присутні практично у всіх тканинах та органах, і виконуюють підтримуюче-відновлювальні функції.

Які властивості стовбурових клітин, в чому їхня роль?

Дві основні властивості стовбурових клітин – здатність самовідтворюватись і заміщувати інші типи клітин. Завдяки цьому вони можуть здійснювати відновлення ушкоджених та зношених тканин організму. Також стовбурові клітини регулюють поділ і оновлення інших типів клітин, що впливає на регенеративні процеси.

Скільки стовбурових клітин в організмі людини?

На ранніх стадіях ембріонального розвитку усі клітини плоду є стовбуровими, на момент народження їх кількість становить приблизно 1 на 10 000 клітин організму, а у людей похилого віку їх всього 1 на мільйон. Окрім цього, варто зазначити, що існують стовбурові клітини різних типів, притаманних різним тканинам організму і спроможних диференціюватися у різні типи клітин.

Які є типи стовбурових клітин?

За тканиною походження та спроможністю диференціюватися у різні типи клітин – жирові, кісткового мозку, шкіри, нервового гребеня, гематопоетичні (кровотворні) та інші. За джерелом – стовбурові клітини дорослої людини, пуповинні, ембріональні, індуковані. За різноманіттям клітинних типів у які стовбурові клітини можуть перетворюватись – омніпотентні, тотипотентні, мультипотенті, олігопотентні та інші.

Які хвороби можна лікувати за допомогою стовбурових клітин?

Безпосередньо стовбуровими клітинами та препаратами на їх основі лікують велику кількість хвороб різного походження – від тяжких неврологічних станів (бічний аміотрофічний склероз, розсіяний склероз, постінсульт, больові синдроми) до патологій опорно-рухового апарату (артрит, остеохондроз, травми суглобів та зв’язок) та косметологічних проблем (випадіння волосся, різні дефекти шкіри, зморшки), і багато інших. Оскільки напрямок регенеративної медицини інтенсивно розвивається, постійно з’являються нові застосування клітинних технологій.

Скільки коштує лікування?

Різні типи клітинної терапії сильно відрізняються технологічною складністю і, відповідно, ціною. Витрати на лікування можуть бути спрогнозовані лише після детального обстеження та розробки конкретного плану лікування.

Які ризики та побічні дії існують?

Клітинні технології, які пройшли доклінічні та клінічні випробування продемонстрували високий профіль безпечності. При правильно призначеному лікуванні і ретельному обстеженні для виявлення протипоказів, ризики клітинної терапії зводяться до інфекцій та кровотеч у місці ін’єкції.

У чому головна перевага стовбурових клітин?

На відміну від конвенційних лікарських засобів стовбурові клітини характеризуються точно направленою дією та високою ефективністю. Оскільки вони дозволяють активувати вроджений регенеративний потенціал організму.

Що таке мезенхімальні клітини?

Це недиференційовані стовбурові клітини, які в нормі виконують підтримуюче відновлювальні функції та сприяють регенерації остеобластів (клітин кісткової тканини), хондроцитів, адипоцитів та інших типів клітин, і таким чином оновлюють тканини організму.

У чому містяться стовбурові клітини?

Стовбурові клітини різних типів у невеликих кількостях знаходяться практично у всіх тканина організму, найбільше їх у кістковому мозку, жировій тканині та пуповинній крові. Саме їх використовують для виділення і роботи зі стовбуровими клітинами.

Як використовувати стовбурові клітини?

Стовбурові клітини можуть переливати з трансфузійного мішка, як при переливанні крові, або вводити за допомогою великого шприца у тунельний катетер.

Що таке алогенна кров?

Алогенна означає, що кров береться у донора.

Що може стовбурова кровотворна клітина?

Стовбурові кровотворні клітини можуть утворювати усі клітинні компоненти крові (еритроцити, лейкоцити, макрофаги).

Що таке стовбурові клітини простою мовою?

Стовбурові клітини – це клітини-попередники всіх клітин та тканин нашого організму. СК здатні підтримувати свою чисельність за допомогою поділу і мають здатність диференціюватися (перетворюватися) на різні типи клітин. Це ті клітини, за рахунок яких наш організм підтримується у здоровому стані.

Чи використовуються стовбурові клітини у косметології?

У косметології використовуються стовбурові клітини шкіри (фібробласти), а також продукти продукти на основі стовбурових клітин. Це різноманітні препарати, що містять екзосоми, фактори росту та інші біологічно активні речовини.

Що таке стовбурові клітини для омолодження?

Це форма регенеративної медицини, яка лікує багато важких хвороб, стимулюючи натуральні процеси загоєння, відновлюючи пошкоджені тканини, органи та їх функції за допомогою регенеративної функції стовбурових клітин.

Лікуючий лікар: Микола Литвинчук ( Невролог )
Лікуючий лікар:
Микола Литвинчук
Невролог
Ми стали свідками нової ери розвитку використання клітинних технологій: лікування важких захворювань проводиться амбулаторно, безболісно, для терапії потрібно всього кілька візитів в клініку, після яких пацієнт повертаєтеся до звичного ритму життя. З будь-якими питаннями стосовно лікування стовбуровими клітинами ви завжди можете звернутися напряму до лікаря. Не варто боятися новітніх технологій, адже завтра настало вже сьогодні!
Детальніше розібратися в цій темі вам допоможе наш лікар
Литвинчук Микола (Невролог)
Зв’язок з лікарем:
Заповніть форму запису на консультацію

    Натискаючи на кнопку ви даєте згоду на обробку персональних даних
    Схожі послуги центру
    0 / 0