Рівне Київ

Як виглядати в 50 на 20: дві найбільш ефективні процедури

Розділ: Омолодження

Процедури з використанням стовбурових клітин та фібробластів — це справжні еліксири вічної краси та молодості. Розповідаємо, як вони працюють, який ефект дають і чому їх не потрібно боятися, а варто почати накопичувати гроші, так як ціна на них не мала.

Болючі ін’єкції, “пекучі” хімічні пілінги, скальпель пластичного хірурга – для продовження молодості жінки готові на все (ну майже на все) і не жаліють сотні тисяч гривень за всі ці “задоволення”. Сучасна косметологія рада намагатися: сьогодні нам пропонують багато процедур, які можуть повернути шкірі сяяння та пружність. Правда, не надовго: практично всі вони дають лише тимчасовий ефект.
Але сьогодні в косметології з’явилися так звані регенеративні технології, головним інструментом яких є стовбурові клітини та фібробласти. Обидві процедури достатньо не дешеві, і вони обидві забезпечують омолодження на клітинному рівні. Та чи дійсно це так? Розберемо більш детально кожну з них.

Стовбурові клітини

Стовбурові клітини сьогодні застосовуються в лікуванні більше ста серйозних захворювань крові та імунної системи. Вони активно використовуються в клінічних дослідженнях: за допомогою стовбурових клітин вчені та лікарі розробляють методику лікування таких захворювань, як цукровий діабет, хвороба Альцгеймера, інсульт, інфаркт і багато інших.
В сучасній косметології застосовується такий метод як АМК-омолодження. Під абревіатурою АМК розуміють аутомезконцентрат – це фактори росту, які лабораторним шляхом виділяються з тромбоцитів власної крові пацієнта. Крім того, у готовому продукті, який буде вводитись в організм людини, містяться також і пептиди (виділяються з 1 млн тромбоцитів в 1 мкл розчину), які разом із факторами росту дають необхідний і дієвий терапевтичний ефект.

В людському тілі закладені ресурси, завдяки яким відбуваються процеси загоєння ран, відновлення шкіри і так далі. Але з віком вони стають повільнішими, тому, для того щоб допомогти організму, можна ці процеси прискорити, покращити. Саме цю роботу і виконує АМК—омолодження. Позитивні зміни в організмі відбуваються на клітинному рівні, тому людина може їх відчути у буквальному сенсі зсередини. Одна з головних переваг процедури у тому, що кількість препарату розраховується індивідуально, і для кожного пацієнта розраховується особиста програма по омолодженню.

Якого ефекту варто очікувати від АМК-омолодження?

Оскільки про стан організму багато може сказати шкіра людини, то саме тут і буде візуально помітний позитивний ефект, оскільки на всіх її рівнях відбуваються процеси оновлення. Також поліпшується циркуляція крові, клітини починають функціонувати активніше, прискорюється процес регенерації шкіри, колаген і еластин сприяють її омолодженню, а старіння сповільнюється. Після проходження такої процедури людина відчуває себе бадьорою, сповненою життєвих сил і енергійною, повертається радість життя, і значно покращується його якість.

 

Фібробласти

Найбільш прогресивний і продуктивний метод в естетичній медицині, які відносяться до клітинних технологій, —це терапія фібробластами. Фібробласти—клітини шкіри, котрі відповідають за вироблення біологічно активних речовин (колаген, еластин та гіалуронова кислота). Фібробластотерапію можна проводити в будь-якому віці. Якщо в людини є атонія шкіри (обвісання, зниження тургора), велика кількість зморшок, заломи, розширені пори, рубці і хочеться змінити якість самої шкіри, то ця процедура буде найбільш оптимальною. Під місцевою анестезією лікар бере скальпелем або спеціальним інструментом біоптат (шматочок тканини) із зони за вухом. Далі в єдиній в Україні лабораторії, ліцензійної та сертифікованої для роботи з фібробластами по стандарту GMP, виготовляють індивідуальний препарат. Його розділяють до клітинного складу, далі під мікроскопом відбирають наймолодші і найактивніші фібробласти та їх ” висаджують” на так звані матраци з живильним середовищем, де фібробласти ” живляться” і розмножуються. Цей важкий та багатоетапний процес триває від 15 до 30 днів.
За цей час лікарі виявляють генераторні та проліферативні потенціали фібробластів і отримують так званий “паспорт шкіри” пацієнта. З його допомогою лікар індивідуально підбере додаткові методики. Не менш важлива клінічна картина пацієнта: наскільки шкіра тонка та атонічна, який в неї тонус, чи присутні якісь зміни. Після чого лікар вирішує, скільки потрібно процедур і з якою частотою. Кількість необхідних клітин — різниця і залежить від області застосування та наявності проблем. Наприклад, для області повік потрібна одна кількість одиниць, а для обличчя та шиї — абсолютно інша.

Препарат вводять пацієнту від анестезією (скажемо чесно, по відчуттям процедура не з приємних, але ефект того вартий). Фібробласти виробляють колаген, еластин та гіалуронову кислоту, за рахунок цього шкіра поступово стає більш пружною, грубшою та доглянутою, розгладжуються зморшки, стягуються пори і покращується колір обличчя.

Ці дві процедури проводяться в першій та єдиній в Рівному клініці регенеративної медицини Alpha Cell.

Опубліковано: 12.04.2021